Hotele na Wakacje

Pamiątki z Turcji

Sprawdzone przez Coroner.pl
data: 2008-02-09 | kategoria: Co gdzie i dlaczego
Rezerwacja hoteli
Każdy z podróżujących kiedyś wraca do domu. No dobrze, prawie każdy. Nawet z tych najbliższych wojaży przywozimy pamiątki czy to dla siebie, rodziny czy znajomych.

Nie ma nic przyjemniejszego kiedy w zimne, ciemne i smutne jesienne wieczory możemy wspominać nasze podróże, przygody, słoneczne niebo. Nastrój radości i szczęścia pomagają nam odnaleźć pamiątki przywiezione z naszych podróży.

Kto jadąc do Turcji nie zastanawiał się co przywieźć? Jakie pamiątki z Turcji sprawią przyjemność innym? Chętnie podzielę się z wszystkimi swoimi doświadczeniami.

 • Przyprawy - papryka, kora cynamonowa, pieprz, sezam, zioła. Polecam. Przyprawy są naprawdę aromatyczne. Można też na targu zaopatrzyć się we wspaniałe oliwki, oliwę, chałwę i inne słodycze. Troszkę gimnastyki czeka nas podczas powrotu do kraju z wiadrem oliwek i kilkoma litrami oleju ale... Wszystko jest do zrobienia.

 • Oko Proroka - uniwersalny amulet, który według Turków odgania złe spojrzenie. Występuje w wielu rozmiarach. Od zupełnie malutkich do naprawdę olbrzymich. Można kupić kilka i obdarować znajomych.

 • Biżuteria - zwłaszcza wyroby ze złota. Złoto w Turcji jest znacznie tańsze niż u nas. Niektóre wyroby są naprawdę wspaniałe. Przy zakupie trzeba się targować - zresztą jak wszędzie.

 • Dywany - odrobinę nieporęczne ale... naprawdę wspaniałe. Prawdziwe Tureckie dywany robią wrażenie. I warto kupić nawet taki malutki dywan. Naprawdę warto.

 • Ubrania - można naprawdę tanio kupić wszelkiego rodzaju ubrania, obuwie znanych firm. Tak, wiem - to są podróbki. I na większości for można spotkać się z opiniami, że są kiepskie. nie jest to do końca prawda. Niektóre produkty są wykonane naprawdę doskonale i nie sposób odróżnić podróbek od oryginałów. To już od Was zależy, czy je kupicie. Ja nikogo nie namawiam... Jednak mam ubrania, które przez 2 lata intensywnego używania nie straciły kolorów, fasonu itd.

 • No i na koniec wyroby z: pianki morskiej, skórzane, z onyksu, ceramika. Niezwykle piękne, bogato zdobione. Doskonałe jako pamiątki z Turcji.


 • To moja lista pamiątek. Ciekaw jestem jak wygląda ona u innych. O co jest bogatsza? Zapraszam do dyskusji.

  Re: Pamiątki z Turcji | 2013-04-13 14:14:35 | ~ankaturecka

  Ja zawsze przywożę mnóstwo pamiątek, po prstu nie wyobrażam sobie, że wracam i nie obdarowuję znajomych, rodziny... W zeszłym roku byłam w Turcji, z alfastarem, wycieczka była bardzo tania, last, super promocja, taniość po prostu :-) Zostało mi więc sporo kasy, którą wydałam na Grand Bazaar w...